جمعه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۸

 

صادرات کالا از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، ۲۲ درصد افزایش یافت که میعانات گازی در صدر آن قرار دارد.
به گزارش شانا به نقل از ایرنا، احمد پورحیدر، مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به صادرات پنج میلیون و ۹۸۴ هزار تن کالای غیر نفتی شامل محصولات تولیدی منطقه به ارزش افزون بر سه میلیارد و ۲۶ میلیون دلار به خارج از کشور، گفت: این مقدار صادرات در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر وزن ۱۰ درصد و از نظر ارزش ۲۹ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: همچنین سه میلیون و ۹۲۶ هزار تن میعانات گازی به ارزش ۲ میلیارد و ۵۸۲ میلیون دلار نیز از این منطقه به خارج از کشور صادر شده که مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر ارزش ۱۴ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ادامه داد: در مجموع، در چهار ماه نخست امسال بیش از ۹ میلیون و ۹۱۱ تن کالا نظیر میعانات گازی، متانول، پروپان، پلی اتیلن، گوگرد، اوره، استایرن، آمونیاک و نفت خام به ارزش پنج میلیارد و ۶۰۹ میلیون دلار به خارج از کشور از منطقه ویژه اقتصادی پارس صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر ارزش ۲۲ درصد افزایش داشته است.

پورحیدر تصریح کرد: این صادرات بیشتر به کشور های چین، ژاپن، ‏کره جنوبی، هند، هنگ کنگ، اندونزی، ترکیه، مصر، امارات متحده عربی و کویت صادر بوده است.

وی اعلام کرد: در دوره مورد بررسی بیش از ۸۶ هزار تن کالا به ارزش ۵۷۶ میلیون و ۸۰۴ هزار دلار وارد این منطقه شده که شامل تجهیزات پالایشگاهی و مواد شیمیایی مورد استفاده مجتمع‌های پتروشیمی و فازهای میدان گازی پارس جنوبی بوده که از نظر ارزش در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۵ درصد افزایش یافته است.

+98 910 068 4828  +98 912 373 2544
mail
info@3s-company.ir
تهران - بلوار دادمان- روبروی خیابان شفق - برج طوبی - طبقه 15
پروژه ها     |    اخبار    |  خدمات     |  تماس با ما

 

تمامی حقوق نزد شرکت  محفوظ است

       
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت